Jump to content
Sign in to follow this  
Azo

Client Hakkında Bilgi Almak İstiyorum

Recommended Posts

Merhabalar,

Yaklaşık 15 gündür sıkı bir KO4FUN oyuncusu idim. Oyuna başlarken VİP paket alıp elimden geldiğince hilesiz bugsuz ve temiz bir oyun oynamaya çalıştım. Bu sebeple göstermiş olduğum bu ilgi ve alakalı karşı tarafdanda bekledim. 

Bilgisayarımda bir çok bankacılık işlemi, şirketin e-postaları, slatylar gibi önemli bilgiler bulunuyor. Bu sebeple iyi ve bilindik bir anti-virüs üreticisinden düzenli olarak lisans parasını ödeyerek programı satın alırım. Bilgisayarımda bir çok uygulama yüklü ve bu uygulamaları sorunsuz olarak kullanabiliyorum.

Fakat dün lisanslı anti-virüs programım KO4FUN dosyaları içerisinde bir trojan buldu. Üretici bunun tehlikeli olduğunu ve silinmesi gerektiğini iletti. Zaten ben bu cevabı alana kadar program çoktan silmişti. 

Şuan oyuna giriş yapabilme imkanım kalmadı. Bu sebeple satın almış olduğum VİP paket in içerdiği ek özelliklerin hepsi boşa çıkmış durumda. Karakterimde bir 8 10 GB lik item bulunuyor fakat ben bunu geçtim artık. 

Eğer tespit edilen trojana izin verip kullanırsam bilgisayarımda bulunan bir çok dosyayı da risk etmiş olurum. Bunu asla yapmak istemiyorum.

Ben 15 gündür bu oyunu bu trojandan habersiz oynuyormuşum ve bana ne gibi sonuçlar doğuracağından şuan için habersizim. Bütün mail adreslerimin şifrelerini değiştirdim. Bilgisayarımı sıfırladım herşeyi yeniden kurmam gerekti. Bunca zamandır bu şekilde bir virüs ile oynamam ve habersiz olmam içler açısı bir durum. Kimse bana bu süreçte bilgilerimin güvende olduğu garantisini veremez. Bu kadar kaliteli bir oyun ve oyun ekibine de bu mesajları yazmak 15 gündür "bu adamlara helal olsun" lafımı bana yedirtti.

Durumun doğrudan Client ile alakalı olduğunu bakmam için yeniden indirdim yine aynı sonuçla karşılaştım.

Bulunan trojanın adı: Heur.Adv.ML.B

Bu konu hakkında yönetim ekibinden bir cevap bekliyor ve mağduriyetimini giderilmesini talep etmekteyim. @GmPatos

Merhabalar,

Bildiğiniz üzere oyunumuzda 3. Parti yazılımları engellemek için ekstra güvenlik önlemleri kullanmaktayız. Anti-Virüs programları bir dosyayı analiz ederken içinde bulunan kodları okur ve zararlı olup olmadığına karar verir. Ancak bizim güvenlik sistemimiz den dolayı bazı kodlarımız gizlidir. (Koxp vb. hilelerin engellenmesi için) Bundan dolayıdır ki bazı anti-virüs firmaları bizim yazılımımızın zararlı yada şüpheli olabileceğini söyler Orijinal Knight Online dosyalarını bile tarattığınızda zararlı yazılım içerebileceğini görebilirsiniz. 

KO4FUN'a ait olan güvenlik hizmeti Microsoft tarafından onaylanmış "dijital imza'ya" sahiptir. Bunu kontrol etmek için KnightOnline.exe ye sağ tıklayıp özellikler menüsünden Dijital İmzalar bölümüne göz atabilirsiniz.

image.png.edafd3a54c372f9934919491dee857fa.png

Kısacası oyunumuzun tamamen güvenli olduğunu söyleyebilirim. Tabii son kararı siz vereceğiniz için karar size kalmış.

• Thanks 2