Jump to content
#### NOTICE: Yeni Sunucu "Manes" - 24 Temmuz Cuma Günü Saat 21:00'da Açılıyor. ####
Sign in to follow this  
GmGlova

GB ALIŞ-SATIŞ FİYATI VE PİYASA MANİPÜLASYONU

Recommended Posts

Sevgili Ko4FUN oyuncuları , öncelikle hepinize sağlıklı günler diliyoruz.

Bildiğiniz gibi GB piyasasını yönetim ekibi olarak bizler yönetiyoruz. Burada ki amacımız oyunda ki paranın değerinin hızlıca yok edilmesini önlemektir. Oyunda ki oyuncuların belirli bir kısmı elinde ki GB'nin gerçek değeri ne olursa olsun hızlıca kâr elde etmek için çok ucuz fiyatlara satış yapmaktadır. Bu durum oyun ekonomisini fazlaca olumsuz etkilemektedir ve sunucu ömrünü kısaltmaktadır. Biz de geçen sunucuda ki politikamıza devam etmeye karar vermenin yanında ufak bir değişiklik yapma gereği duyduk. GB'yi uygun fiyata satmayıp ban yiyen veya parası silinen çok fazla oyuncu oldu. 

Bundan ötürü GB'yi ucuza satan ve piyasayı manipüle edip oyun ekonomisini bozan oyunculara Ban veya GB silme cezası yerine ''Disiplin Zindanı'' cezası verme kararını aldık. Disiplin zindanına giden bir kullanıcı bu bölgeden çıkmak için PUS üzerinden ''Punishment Stick'' eşyasını satın almak zorundadır. Ayrıca oyuncu sadece GB'yi sattıktan sonra hapse atılmaz. Pazarlık yaparken yakalanan,satmak veya ürünü aktarmak üzereyken yakalanan oyuncularda hapse atılacaktır.Lütfen oyun içerisinden GB satışıyla ilgili yazılar yazıp oyuncuların pazar alanının normal kullanımını engellemeyiniz. Buranın amacı oyun oynamaktır gelir elde etmek ikinci plandadır.

NOT:Bu ceza illegal program vb. gibi GM'in uygunsuz bulduğu durumlar için geçerli değildir. Bu tip programların vb.'nin kullanılması halinde kullanıcı oyundan direkt uzaklaştırılır.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...